Kitüntetések - Akikre büszkék vagyunk!

"A MABÉOSZ kitüntető jelvénye arany-, ezüst- és bronzfokozatát 1965-ben osztották ki első ízben."
Forrás: Filatéliai Szemle, XVI. évf. 1. szám, 1966. január, 14. o.

 

 A Pécs Városi Bélyeggyűjtő Kör tagjainak és a Baranya megyei tagok/körök MABÉOSZ kitüntetései

(Az oldal tartalma jelenleg feltöltés alatt áll.)

Év Bronz jelvény Ezüst jelvény Arany jelvény Egyéb díjak, elismerések
2016

Szabó Zoltán

Taksony Lajos

- - dr. Bodor Mihály
2015    

 

 
2014

Lankovics István

Mayer Ferenc
(Bóly)

- - -
2013 - Varga Kornél Tárnoky Lajos
(Bóly)
 Vas István (Szigetvár)
("Gervay Mihály érem")
2012       Vas István (Szigetvár)
("Schrenk Lajos vándordíj")
2011

Huszti Zoltán
(MNB BK Pécs)

dr. Varga Koritár György
(MNB BK Pécs)

- Dózsa József -
2010 Ihárosi Sándor 

Jiraszek Alajos
(MSz Villamos)

Massányi Marót
(Tamási)

Fenyvesi Mihály

Horváth József

-
2009 - - - -
2008

Péterfia Zoltán

Varga Kornél

Bernhardt Gyula

Fazekas Alajos
(MSz Villamos)

dr. Szabó Sándor
(MNB BK Pécs)

Tárnoky Lajos
(Bóly)

- -
2007 - - - -
2006 -

Durczy István

Kruppa Nándor

Erdősi Bertalan Farkas Zoltán
(Oklevél)
2005        
2004        
2003        
2002        
2001        
2000        
1999        
1998        
1997        
1996        
1995

Ambrus Zoltán

Chalupa Janka

Haász Imre
(Komló)

Horváth József

Kovács Józsefné

Lukács Lajos

dr. Pataki Imre

Sarlós János

Sétáló Ferenc

Tancsa József

Kosztolányi Benjámin
(Bóly)
Schmidt Gyula
(Komló)
-
1994

dr. Dorsics György

Juhász Károly

dr. Bodor Mihály

dr. Hegedűs Sándor

Taubert Gyula
(Szigetvár)

- Vas István (Szigetvár)
("Térfi Béla irodalmi vándordíj")
1993 - Baka Sándor - -
1992 - -  - Vas István (Szigetvár)
("Térfi Béla irodalmi vándordíj")
1991

dr. Gazda Ferenc

id. Kurucz Jenő

Cserna Pál  - -
1990

dr. Csengeri László
(Pécs OTP)

dr. Hegedűs Sándor

Kovács Józsefné

Nagy Lajos
(Görcsöny-Keresztespuszta)

Szani László
(Siklós)

Tolnai Béla
(Szalatnak)

Trischler József
(Bóly)

Schmidt Gyula
(Komló)
- Dél-dunántúli Területi Iroda
("A legjobb Területi Iroda")
1989

Bodor Mihály

dr. Jäger László
(MÉH)

dr. Kurucz Jenő

dr. Lázár Gyula

Szépe Lőrinc

Varga Géza
(Bóly)

- - -
1988

Baka Sándor

Keszegpál János

Patton József
(Mázaszászvár)

Rózsahegyi József
(Vajszló)

Tóth László
(Szentlőrinc)

dr. Bédi Gyula

Farkas Magda

Farkas Zoltán

Mészáros Ernő

dr. Kövecs Ferenc Vas István (Szigetvár)
("Schiller Dénes tanulmányi kiállítói vándordíj")
1987

Elek László

Hoffmann László

Kollár Győző

dr. Nagy Lajos

Sipos Emil
(Bóly)

Szűcs József

Vas István
(Szigetvár)

Atárdics Pál

dr. Helf László

Marinov Vilmos

Ormos László
(Kővágőszőlős)

Poszek Alajos

Dél-dunántúli Területi Iroda
("A legjobb Területi Iroda")

1986

 Cserna Pál

Gergely László

Kosztolányi Benjámin
(Bóly)

Lutz Ferenc

Mayer Istvánné
(Villány)

Szalonnay Endre

Mott János (Pécsvárad) Abai Ferenc
(Bóly)
-
1985

 Bánkövi Nándorné

Csöndör Károly

Dárdai János

Kubik Albert
(Mágocs)

Krum Ferencné
(Hosszúhetény)

Malbaski Iván

Moldoványi Géza
(Kárász)

Véghelyi József
(Harkány)

 Józsa Béla  -  -
1984

 Csikós József
(Bóly)

Fermengel Ernő

Molnár Rezső

Mott János
(Pécsvárad)

 dr. Wébel József  -  -
1983

Árvai Mihály

Preller Antal

Kutnyánszky Géza -

Dél-dunántúli Területi Iroda
("A legjobb Területi Iroda")

Farkas Zoltán
("Kiváló Dolgozó")

1982

Poszek Alajos

Abai Ferenc
(Bóly)

Leipold József
(Komló)

Marinov Vilmos

Kardhordó Kálmán

Pécsi Orvostudományi Egyetem Köre
("Gazda Gyula vándordíj")

Somogyi Istvánné
(Posta-vezérigazgatói elismerés)

1981

Kiss Gyula

Szűcs József

Varga László

dr. Ambrus Géza

Jenőfalvi Dezső

Ormos László
(Kővágószőlős)

Tarró József

dr. Danis László -
1980

Erdősi Bertalan

Józsa Béla

Körmöczi János
(Újpetre)

Mészáros Ernő

Nagy Dezső
(Harkány)

Pun Géza
(Komló)

dr. Bárdi László Szabó Lajos -
1979

Bauer József
(Mohács)

Bosznai Tibor
(Komló)

Csima László
(Sellye)

Farkas Ferenc

Farkas Zoltán

Fejes Árpád

Fenyvesi Mihály

Hegedűs István
(Szigetvár)

Kisgyörgy János

dr. Kövecs Ferenc

dr. Poór Imre

- -
1978

Csizmadia István

Farkas Magda

Fodor György

Hargitai Irén

Joósa Béla

Kutnyánszky Géza

dr. Mészáros István
(Mohács)

Mohos Antal

Perczel József

Komáromi József

Mike József

Nagy Sándor

dr. Habon László a pécsi 508. sz.
Szakmunkásképző Intézet
("A legjobb ifjúsági
bélyeggyűjtő szakkör")
1977

Borbás Gedeonné

Bucsky Mihály
(Szentlőrinc)

Halmai József

dr. Majori József

Nagyszebeny Ottó
(Mázaszászvár)

Ormos László
(Kővágószőlős)

Schmidt Gyula
(Komló)

Szili Béla

Szmerkács Dezső
(Mohács)

Taubert Gyula
(Szigetvár)

Tubák József

dr. Danis László

Élő Dezső
(Bóly)

Schneider János

Török István

dr. Németh Lajos

Szabó Kálmán

-
1976

Abai Ferenc
(Bóly)

Atárdics Pál

Borsos Aurél

dr. Swierkiewicz József

Kardhordó Kálmán

Kántor József

-

Pécsi Városi Bélyeggyűjtő Kör
("Gazda Gyula vándordíj")

1975

Jenőfalvi Dezső

Matt János

dr. Pallai László

Somogyi Mihály

Tarró József

Nagy János

Várnagy István
(Komló)

Móré István

Dél-dunántúli Területi Iroda
("A Filatéliai Szemle vándordíja")
1974

Kész József

dr. Poór Imre

dr. Wébel József

Kávé József dr. Buda József -
1973

Komáromi József

Mike József

Török István

dr. Aczél László

dr. Habon László

Harmath János
(Keresztespuszta)

Mészáros Antal

dr. Németh Lajos

- -
1972 Élő Dezső
(Bóly)
Tegzes József
(Pécs OTP)
Galambos Sándor Szabó Kálmán
(Aranygyűrű)
1971        
1970

Farkas József
(Pécsi Fegyveres Erők köre)

dr. Mendly József

dr. Buda József
(POTE)

Krassói Ferenc

Sarlós József
(POTE)
Pécs Városi Kör, POTE,
Mecseki Ércbánya köre, Pécsi Területi Iroda
("A felszabadulási köri munkaverseny")
1969

dr. Aczél László
(Pécs Állami Biztosító)

dr. Habon László

Tegzes József
(Pécs OTP)

- - -
1968

 Móré István

Szabó Kálmán

Szabó Lajos

Versényi Zoltán

     
1967        
1966        
1965

Galambos Sándor

Nagy Sándor

dr. Csanádi Károly
(Pécs Városi Tanács)
- -